Sel sularından can pazarı. Hayatını uzatılan yangın hortumu kurtardı

Sel sularından can pazarı. Hayatını uzatılan yangın hortumu kurtardı

Şanlıurfa'daki selde can pazarı yaşandı. Abide Kavşağı'nda suda mahsur kalan kişi atılan itfaiye hortumla kurtarıldı

Şanlıurfa''da dünden bu yana devam eden şiddetli yağış kentte hayatı olumsuz etkiledi.dün akşamdan beri etkili olan sağanak sonucu bazı dereler taştı, araçlar suyun içinde kaldı.Bu sırada Akpiyar Deresi''nde can pazarı yaşandı. alt geçitte mahsur kalan bir kişi yüzerek, istinat duvarının dibine kadar gelmeyi başardı.

 İtfaiyeciler de selzedeye hortum atarak imdadına yetişti.

Selzede hortuma tutunurken, çok sayıda kişi de vatandaşı yukarı çekmeye çalıştı. Yukarı çekilen vatandaş ambulansla hastaneye kaldırıldı. Kentte dün akşam saatlerinden itibaren etkisini sürdüren sağanak nedeniyle merkez Eyyübiye, Haliliye ve Karaköprü ilçelerinde çok sayıda sokak ve cadde su altında kaldı.

Karaköprü ilçesinde bulunan Akpiyar Deresi''nin bazı yerlerde taşması sonucu yan tarafından geçen 35 Metre Yolu''nda su birikintileri oluştu.
Kent merkezindeki Abide Kavşağı''ndaki alt geçit ise tamamen suyla doldu.Bölgeye yönlendirilen dalgıçlar, tedbir amaçlı arama çalışması başlattı.


Su baskınları nedeniyle bazı alt geçitler ile ana güzergahlarda ulaşımın güçlükle sağlandığı öğrenildi.
Kentin ana cadde ve kavşaklarında sıkışan trafiği, polis ekipleri yönlendirmeye çalışıyor.

Vali Salih Ayhan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Şiddetli sağanak etkisini devam ettiriyor. Dere ve kanal taşmaları meydana gelebileceğinden dere ve kanal yataklarına yakın zemin ve bodrum kat evlerde ikamet eden vatandaşlarımızın evlerini boşaltması gerekmektedir." ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler