Deprem sonrası 2 milyondan fazla kişi e-Devlet üzerinden bunu sorguladı. Hemen girin bakın

Düzce depremi sonrası vatandaşlar evlerinin altından fay hattı geçip geçmediğini öğrenmek için e-Devlet üzerinden ulaşılabilen Türkiye Deprem Tehlike Haritaları İnteraktif Web Uygulaması'nda aradı.

Deprem sonrası 2 milyondan fazla kişi e-Devlet üzerinden bunu sorguladı. Hemen girin bakın

AA’da yer alan habere göre, Düzce''nin Gölyaka ilçesinde meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremin ardından 2 milyondan fazla kişi, e-Devlet üzerinden evinin altından fay hattı geçip geçmediğini sorguladı.

Düzce''deki depremin kaydedildiği saat 04.08 ile 06.00 arasında 247 bin 485 kişi, "Evimin altından fay hattı geçiyor mu?" sorusunun yanıtını e-Devlet üzerinden ulaşılabilen Türkiye Deprem Tehlike Haritaları İnteraktif Web Uygulaması''nda aradı.

Sorgulamayı 04.08''den saat 14.30''a kadar yapan kullanıcı sayısı 2 milyonu geçti.

Son depremlerle ilgili bilgi almak için http://deprem.afad.gov.tr internet adresine ise saat 04.08''den 14.30''a kadar 4 milyon 791 bin vatandaş ulaştı.

Evinin altından fay hattı geçip geçmediğini merak eden vatandaşlar, https://tdth.afad.gov.tr/TDTH/main.xhtml adresini tıkladıktan ve e-Devlet girişi yaptıktan sonra Türkiye Deprem Tehlike Haritası İnteraktif Web Uygulaması''na ulaşabiliyor.


 

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar