Kadıköy'de 24 katlı rezidansta korkutan yangın

Kadıköy'de 24 katlı rezidansta korkutan yangın

Kadıköy’de Fikirtepe Mahallesi'nde bulunan bir rezidansta yangın çıktı. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile yangın kontrol altına alındı.

Kadıköy’de Fikirtepe Mahallesi''nde bulunan 24 katlı bir rezidansta yangın çıktı. Alt katlarda başlayan yangın, kısa sürede dış cephe kaplaması üzerinden binanın en üst katına kadar ulaştı.


Yangın, Fikirtepe Mahallesi Rüzgar Sokak''ta bulunan 24 katlı bir rezidansta saat 21.10 sıralarında çıktı. Rezidansın birinci katında çıkan yangın kısa sürede dış cephe kaplaması üzerinden binanın en üst katına kadar ulaştı.

Rezidansın yandığını görenler panik yaşarken, rezidans içerisinde bulunan vatandaşlar ise tahliye edildi. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile yangın kontrol altına alındı.


İBB BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU''NDAN AÇIKLAMA

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yangına ilişkin "Kadıköy Fikirtepe Mahallesi’nde yüksek katlı binada çıkan yangın itfaiye ekiplerimiz tarafından kontrol altına alınmıştır. Herhangi bir can kaybı olmadan tahliye işlemi gerçekleştirilmiştir. Yangının çıkış sebebi inceleme sonrasında netleşecektir, geçmiş olsun" açıklamasında bulundu.

 

“OLAYDA CAN KAYBI VEYA YARALANMA MEYDANA GELMEMİŞ OLMASI TEK TESELLİMİZ”

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, “Fikirtepe Mahallemizdeki bir binada çıkan yangın İstanbul İtfaiye ekiplerimizin müdahalesiyle kısa zamanda kontrol altına alınarak söndürüldü. Olayda can kaybı veya yaralanma meydana gelmemiş olması tek tesellimiz” dedi.

HAVALANDIRMA BOŞLUĞUNDAN ÇIKTI

DHA muhabiri Murat Solak şunları aktardı: Yangının havalandırma boşluğundan çıktığı belirtildi. İtfaiye merdiven aracılığı ile yanan bölüme müdahale ediyor. Alt kısmın kontrol altına alınmış durumda. Aldığımız bilgiye göre rezidansın tamamı tahliye edildiği yönünde. Şu an için yaralı ve can kaybıyla ilgili bir bilgi yok.

2018''DE TESLİM EDİLMİŞTİ

1992 yılında Nimetullah Kaya tarafından kurulan Şua İnşaat’a ait rezidans, müşterilerine Aralık 2018’de teslim edilmişti. 3 bloktan oluşan projede 26 ticari ünite ve 785 daire bulunuyor.

İlgili Haberler