Dünyanın en şifalı bitkileri hangileri

Dünyanın en şifalı bitkileri hangileri
Farklı bitkiler farklı hastalıklara ve rahatsızlıklara iyi gelebilir. Ancak bazı bitkilerin diğerlerine göre daha çok faydası olduğu ve daha çok kullanıldığı bilinmekte. Peki dünyanın en yararlı bitkisi hangisi?

Yapılan araştırmalara göre, dünyanın en şifalı bitkileri arasında şunlar

ZENCEFİL

Mide bulantısı, hazımsızlık, soğuk algınlığı, grip, ateş, iltihap, ağrı, kolesterol, kan şekerini düzenlemeye yardımcı olur. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirir ve antioksidan özelliği vardır.

SARIMSAK

Kalp sağlığı, kan basıncı, kolesterol, enfeksiyonlar, bağışıklık sistemi, kanser, diyabet, karaciğer, böbrek, akciğer, cilt ve saç sağlığına faydalıdır. Ayrıca antibakteriyel, antiviral, antifungal ve antiinflamatuar özelliği vardır.

ÇÖREK OTU

Astım, alerji, bronşit, sinüzit, öksürük, soğuk algınlığı, grip, bağışıklık sistemi, sindirim sistemi, karaciğer, böbrek, safra kesesi, kan şekeri, kolesterol, tansiyon, kanser, cilt ve saç sağlığına faydalıdır. Ayrıca antioksidan, antibakteriyel, antiviral, antifungal ve antiinflamatuar özelliği vardır.

ZERDEÇAL

İltihap, ağrı, artrit, romatizma, eklem, kas, kemik sağlığı, sindirim sistemi, karaciğer, safra kesesi, bağışıklık sistemi, alzheimer, parkinson, depresyon, kanser, diyabet, kolesterol, kan basıncı, cilt ve saç sağlığına faydalıdır. Ayrıca antioksidan, antibakteriyel, antiviral, antifungal ve antiinflamatuar özelliği vardır.

ADAÇAYI

Boğaz ağrısı, öksürük, soğuk algınlığı, grip, ateş, sindirim sistemi, mide, bağırsak, karaciğer, safra kesesi, menopoz, terleme, hafıza, konsantrasyon, depresyon, stres, anksiyete, cilt ve saç sağlığına faydalıdır. Ayrıca antioksidan, antibakteriyel, antiviral, antifungal ve antiinflamatuar özelliği vardır.

İlgili Haberler