Flaş... Flaş... İstiklal bombacısı ve 16 kişi tutuklandı

Flaş... Flaş... İstiklal bombacısı ve 16 kişi tutuklandı

İstiklal Caddesi'ndeki bombalı saldırıyı gerçekleştiren terörist Ahlam Albashır'ın da aralarında bulunduğu 17 şüpheli tutuklandı.

İstiklal Caddesi''ndeki bombalı terör saldırısına ilişkin olarak hakimliğe sevk edilen Ahlam Albashır''ın da aralarında bulunduğu 17 şüpheli tutuklandı.

Savcılık sorgusu tamamlanan şüphelilerden Albashır''ın da aralarında yer aldığı 17''si tutuklama, 3''ü ise adli kontrol şartı uygulanması talebiyle hakimliğe sevk edildi. 

İstanbul 3. ve 4. nöbetçi sulh ceza hakimliklerinde tercümanlar eşliğinde ifadeleri alınan 17 şüphelinin tutuklanmasına karar verildi.

Şüphelilerden 3''ü ise haklarında adli kontrol tedbiri uygulanarak serbest bırakıldı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanarak adliyeye sevk edilen 49 şüpheli, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı''nda görevli 29 cumhuriyet savcısı tarafından sorgulanmıştı.

İfade işlemlerinin ardından savcılık, Ahlam Albashır''ın da aralarında bulunduğu 17 şüpheliyi, "devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak", "kasten öldürme", "kasten öldürmeye teşebbüs" ve "kasten öldürmeye yardım" suçlarından tutuklanmaları talebiyle hakimliğe sevk etmişti.

Savcılık, 3 şüpheliyi adli kontrol talebiyle hakimliğe sevk ederken, diğer 29 şüphelinin sınır dışı edilmesine karar verilmişti.

İlgili Haberler